Wydarzenia

Wczujcie się w prawdziwie japoński klimat podczas kolejnej, jesiennej edycji Weekend Japoński, który odbędzie się w Warszawie 19-20 października 2024 roku! 

Na miejscu będziecie mogli spróbować oryginalnych japońskich dań i słodyczy, takich jak pysznych onigiri, gorącego ramenu, słodziutkich taiyaki, czy deliktanej matcha latte! Ponadto będzie na was czekać wiele wystawców, którzy wprowadzą was w świat japońskiego kimono, zbroi samurajskich, wyjątkowej ceramiki i rękodzieła. Nie zabraknie także gadżetów ze świata mangi oraz anime! Odziedź nas w Warszawie i daj się ponieść prawdziwie japońskiemu klimatowi!

Więcej informacji o wystawcach i gościach wydarzenia już wkrótce!
 
🇯🇵 Weekend Japoński EXPO XXI Warszawa JESIEŃ 2024 🇯🇵
👉 19-20 Październik 2024
👉 EXPO XXI w Warszawie
⌚️sobota 9:00-20:00
⌚️niedziela 9:00-18:00

 

Jesienią Weekend Japoński ponownie zawita do Krakowa!

W październiku będziemy mieć okazję ponownie spotkać się i wspólnie cieszyć autentyczną kulturą oraz kuchnią japońską. Podobnie jak w zeszłym roku, serdecznie zapraszamy do TAURON Areny w Krakowie!

Udział w tym wydarzeniu będzie wspaniałą okazją, aby spróbować tradycyjnych japońskich potraw, słodyczy i napojów, takich jak taiyaki, onigiri, ramen, takoyaki czy matcha, przygotowanych przez wielu pasjonatów gastronomii japońskiej z całej Polski. Ponadto będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców obejmującą tradycyjne japońskie rękodzieło, ceramikę, kimono, a także popularne w Japonii mangi, gadżety z anime i figurki pokemonów. Odwiedź nas w Krakowie i odkryj kraj Kwiatu Kwitnącej Sakury!

Więcej informacji o wystawcach i gościach wydarzenia już wkrótce!
 
🇯🇵 Weekend Japoński w Małej Hali TAURON Areny JESIEŃ 2024 🇯🇵
👉 12-13 Październik 2024
👉 Mała Hala TAURON Areny w Krakowie
⌚️sobota 9:00-20:00
⌚️niedziela 9:00-18:00

 

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA:

Po raz pierwszy Japonia Centralna weźmie udział w wydarzeniu jakim jest Festiwal Fantastyki Pyrkon 2024!
Już w dniach od 14 do 16 czerwca będziecie mogli odwiedzić nasze stanowisko i zaopatrzeć się w najróżniejsze, japońskie przekąski i produkty.
Pyrkon to największy event dotyczący fantastyki w Polsce, jednak także obejmujący wiele aspektów japońskiej kultury, kuchni, czy popkultury. Miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami i wystawami, spektakle teatralne, koncerty, pokazy, a także prestiżowy konkurs cosplay znany jako Maskarada.

Na stoisku Japonia Centralna będziecie mogli zrobić sobie przerwę i spróbować oryginalnych japońskich słodyczy, przekąsek i napojów, czy zakupić upominki dla bliskich.

🇯🇵Festiwal Fantastyki Pyrkon 2024🇯🇵

👉Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie

👉Kiedy? 14-16 czerwca 2024

Do zobaczenia w Poznaniu!

 

Mamy przyjemność ogłosić, że w tym roku także będziecie mogli spotkać nas na Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską!
Już 22 czerwca weźmiemy udział w wyjątkowym wydarzeniu jakim jest piknik japoński.
Matsuri, czyli festiwal, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście przepysznym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do przeżycia niezapomnianych wspomnień!
Na stoisku Japonia Centralna znajdziecie najpopularniejsze i najsmaczniejsze japońskie przekąski, słodycze oraz napoje prosto z półek japońskich sklepów, które sprawdzą się także jako podarunek dla najbliższych.

W sklepie stacjonarnym Japonii Centralnej zakupicie i odbierzecie gadżety zakupione na oficjalnej stronie Matsuri. Są to oryginalne koszulki, torby, wachlarze Uchiwa i przypinki! 

🇯🇵Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską🇯🇵

👉Gdzie? Służewski Dom Kultury

👉Kiedy? 22 czerwiec 2024

👉Godziny trwania: ⌚️sobota 11:30 - 19:00

 

 
Przywitajcie wiosnę z kolejną edycją Weekendu Japońskiego!

Tym razem w dniach 16-17 marca 2024 po raz pierwszy w EXPO XXI w Warszawie!
Odkryjcie autentyczne smaki Japonii, delektując się onigiri, aromatycznym ramenem i wyśmienitymi okonomiyaki. Stoiska z tradycyjnym rzemiosłem, ceramiką, kimonami oraz gadżetami z anime i mangi przeniosą Was prosto do kraju Kwitnącej Wiśni. Nie zabraknie także popularnych słodyczy i słonych przekąsek!
Dołączcie do do nas i razem powitajmy wiosnę w japońskim stylu!🌸

🇯🇵Weekend Japoński EXPO XXI Warszawa WIOSNA 2024🇯🇵
👉 Kiedy? 16-17 marca 2024
👉 Gdzie? EXPO XXI, Warszawa
 
 
Jesienią Weekend Japoński zawita do Krakowa!
W październiku znów będziemy mieli okazję spotkać się i wspólnie skosztować autentycznej kultury oraz kuchni japońskiej. Tym razem miejscem wydarzenia wyjątkowo i pierwszy raz jest TAURON Arena w Krakowie!
Wzięcie udziału w tym wydarzeniu będzie wspaniałą okazją na spróbowanie tradycyjnych japońskich potraw oraz słodyczy, czyli między innymi taiyaki, onigiri, ramen czy sushi przygotowanych przez wielu pasjonatów gastronomii japońskiej z całej Polski.
Jednak jedzenie to nie wszystko, bo oferta wystawców jest bardzo szeroka - od tradycyjnego japońskiego rękodzieła, ceramiki czy kimono do słynnych w całej Japonii mang, gadżetów z anime i figurek pokemonów.
Wspaniała szansa dla każdego sympatyka Kraju Kwitnącej Wiśni, aby podzielić się swoją pasją!
 
🇯🇵Weekend Japoński w Małej Hali TAURON Areny JESIEŃ 2023🇯🇵
👉 Kiedy? 21-22 Październik 2023
👉 Gdzie? Mała Hala TAURON Areny w Krakowie
 
 

Co powiecie na kameralne wydarzenie w duchu kultury Japonii w Krakowie?
Zanim w Krakowie odbędzie się Weekend Japoński, mamy przyjemność zaprosić na mniejsze wydarzenie skupione wokół kultury oraz gastronomii japońskiej w Hali Lipowej w Krakowie!
W trakcie Japońskiej Uczty będzie wiele okazji, aby spróbować tradycyjnej japońskiej kuchni, porozmawiać z innymi pasjonatami kultury Kraju Wschodzącego Słońca i po raz pierwszy zobaczyć w Krakowie wystawców oraz restauracje z całej Polski.
Mochi, onigiri, ramen, japońskiego curry czy matcha to tylko niektóre z wielu smakołyków, których będzie można skosztować na Japońskiej Uczcie! Ponadto na Hali nie zabraknie ceramiki, tradycyjnych ozdób oraz kimona.
 
 🇯🇵 Japońska Uczta w Hali Lipowej JESIEŃ 2023 🇯🇵
👉 Kiedy? 16-17 Wrzesień 2023
👉 Gdzie? Hala Lipowa w Krakowie
👉 Wstęp bezpłatny!
 
 
 
Serdecznie zapraszamy do wzięci udziału w Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską!

Już 17 czerwca weźmiemy udział w wyjątkowym pikniku japońskiem.
Matsuri to święto głęboko osadzone w tradycji Japonii. Niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do dobrej zabawy!
Na stoisku Japonia Centralna znajdziecie najpopularniejsze i najsmaczniejsze japońskie przekąski, słodycze oraz napoje, które sprawdzą się także jako podarunek dla najbliższych.

🇯🇵Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską🇯🇵

👉Kiedy? 17 czerwiec

👉Gdzie? Służewski Dom Kultury

Chcecie poczuć klimat nadchodzącej wiosny w prawdziwie japońskiej atmosferze? Kolejna, wiosenna edycja Weekendu Japońskiego w Hali Gwardii odbędzie się 17-19 marca 2023. To idealna okazja, aby doświadczyć żywej i pasjonującej kultury Japonii, w samym sercu Warszawy! Podczas wydarzenia będzie można posmakować oryginalnych, japońskich specjałów jak gorący ramen, pyszne onigiri, sushi czy takoyaki. Oczywiście jak zawsze do wyboru będzie także szeroki wachlarz słonych i słodkich przekąseki napojów.

Dodatkowo znajdziecie stoiska z ceramiką, ręcznie wykonanymi ozdobami, gadżetami z anime i mangi i wiele innych.

 🇯🇵Weekend Japoński w Hali Gwardii WIOSNA 2023🇯🇵

👉Kiedy?  17-19 marca 2023

👉Gdzie? Hala Gwardii w Warszawie (plac Żelaznej Bramy 1)

Godziny trwania:

⌚️piątek 10:00-20:00

⌚️sobota 10:00-20:00

⌚️niedziela 10:00-17:00

 

Początek jesieni świętujemy pod flagą Japonii! Już w październiku kolejna, tym razem jesienna edycja Weekendu Japońskiego w Hali Gwardii. Spotkajmy się 7-9.10.2022 aby zobaczyć, posmakować i dotknąć autentycznej kultury japońskiej! Na miejscu znajdą się stoiska z ramenem, onigiri, zieloną herbatą a nawet japońskie noże i ceramika! Znajdziemy też kultowe przekąski i słodycze prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni.
 
Więcej informacji o wystawcach i gościach wydarzenia już wkrótce!
 
🇯🇵 Weekend Japoński w Hali Gwardii JESIEŃ 2022 🇯🇵
👉 07-09 Październik 2022
👉 Hala Gwardii Warszawa (plac Żelaznej Bramy 1)
⌚️piątek 10:00-20:00
⌚️sobota 10:00-20:00
⌚️niedziela 10:00-17:00
 

 

Kolejna edycja Animatsuri - już niedługo!
Serdecznie zapraszamy na trzynastą edycję Warszawskiego Festiwalu Klutury Japońskiej, który odbędzie się w dniach 22-24 lipca. Serce Japonii zabije w Warszawie - to wszystko dzięki miłośnikom i pasjonatom kultury kraju kwitnącej wiśni, którzy zabiorą nas w wyjątkową podróż na drugi koniec świata. Podczas wydarzenia będziecie mieć okazję między innymi do wzięcia udziału w konkursach i loteriach związanych z mangami i anime, warsztatach z rysunku, zobaczycie pokazy japońskich sztuk walki oraz usłyszycie koncert gry na shamisenie - wszystko to oczywiście podgryzając japońskie przysmaki! Koniecznie odwiedźcie nasze stoisko, na którym znajdziecie najpopularniejsze japońskie słodycze, przekąski i napoje. Czy uda nam się spotkać na Animatsuri? (´。• ᵕ •。`)

 

Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe, ulica Bobrowiecka 9

Czas: 22-24 lipca 2022

 

Strona wydarzenia na Facebooku <Animatsuri - click!>

 

 

Weekend Japoński Wiosna 2022 || JaponiaCentralna.pl

 
Weekend Japoński znów w Warszawie!
W dniach 13-15 maja Hala Gwardii po raz kolejny przeniesie nas tysiące kilometrów na wschód - do Japonii. W jednym miejscu zgromadzą się miłośnicy japońskiej kultury, sztuki i kuchni. Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski podzieli się swoją pasją, by przeobrazić skrawek Warszawy w małą Japonię. 
A co więcej, wstęp na wydarzenie jest DARMOWY :)

Miejsce: Warszawa, Hala Gwardii (plac Żelaznej Bramy 1)

Czas: 13-15 maja 2022

----------------------------
Godziny trwania wydarzenia:
Piątek: 10:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 20:00
Niedziela: 10:00 - 17:00
----------------------------


 

Japoński kiermasz świąteczny

 

Wraca Japoński kiermasz świąteczny!

Już 18 grudnia weźmiemy udział w specjalnym kiermaszu świątecznym organizowany przez MakiMaki! Na stoisku Japonia Centralna znajdziecie najpopularniejsze i najsmaczniejsze japońskie przekąski, słodycze i napoje. Idealne na prezent! Zdecydowanie warto wpaść :) Gwarantowane smaczne jedzenie, starannie wykonane produkty, autentyczność, unikalność, gościnność, dobry design, tradycja w nowoczesności, coś ciekawego, unikalnego…

Będzie około 20 wyselekcjonowanych sklepów i restauracji w samym sercu Warszawy - w Nowym Świecie Muzyki!

Gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie?

18 grudnia (sobota)    ||     10:00 - 20:00

Nowy Świat Muzyki - róg ulicy Świętokrzyskiej i Nowego Światu, tuż przy stacji metra Nowy Świat - Uniwersytet. 

 

 

W dniach 8-10 października 2021 w Hali Gwardii w Warszawie odbędzie się Weekend Japoński! Na tym niezwykłym wydarzeniu znajdziecie między innymi stoiska gastronomiczne oraz sklepy z produktami japońskimi, akcesoriami do parzenia herbaty i przygotowywania japońskich potraw, książkami oraz dekoracjami. Będzie to też okazja, aby obejrzeć występy i pokazy przygotowane przez wyjątkowych gości oraz spędzić czas w gronie miłośników Japonii :)

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Miejsce: Warszawa, Hala Gwardii (plac Żelaznej Bramy 1)

Czas: 8-10 października 2021

----------------------------------------
 
 

Co tydzień w soboty i niedziele jesteśmy na Targu Śniadaniowym w Warszawie! Na stoisku Japonia Centralna znajdziecie najpopularniejsze i najsmaczniejsze japońskie przekąski, słodycze i napoje, a liczni wystawcy reprezentujący kuchnie z rozmaitych części świata zapewnią bogatą ofertę gastronomiczną. Spotkajmy się na świeżym powietrzu!

Gdzie i kiedy odbywa się wydarzenie?

Soboty: al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej, Żoliborz (Warszawa) | 9:00 - 16:00

Niedziele: skwer AK GRANAT, Mokotów (Warszawa) | 10:00 - 17:00


Poprzednie wydarzenia:

15-16 maja 2021 byliśmy na Weekendzie Japońskim w Warszawie! Na wyjątkowym, podwójnym stoisku znalazły się nie tylko przekąski i słodycze z Japonii, ale też najpopularniejsze produkty do gotowania japońskich dań. Uczestnicy mogli nie tylko odwiedzić różnorodne stoiska związane z Japonią, ale też obejrzeć występy i wysłuchać prelekcji dotyczących japońskiej kultury.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i udział w tym niezwykłym wydarzeniu!


 

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 515 070 554
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl