Momoya pikantny olej sezamowy z chili La-Yu, 105g
Opis
La-Yu w tym wydaniu, to to oryginalny japoński olej sezamowy z chili i niezwykle popularna przyprawa, którą znajdziemy w kuchni niemal każdego Japończyka. Jest on wyjątkowo wonny, pikantny i już kilka kropel potrafi odmienić smak i aromat potrawy. To niezastąpiony składnik dipu do pierożków gyoza (gdzie łączymy go z sosem sojowym i octem ryżowym) oraz pierożków gotowanych na parze shumai, choć polecamy go również wypróbować jako dodatek do zup, ramenów, makaronów, mięs, warzyw i wszędzie gdzie poczujemy potrzebę podkręcenia smaku potrawy ;)
Karasa Mashi Mashi Koubashi La-Yu to ostry olej sezamowy z chili od firmy Momoya, który jest 10-krotnie bardziej pikantny od wersji Karasōde Karakunai Sukoshi Karai La-Yu. Dzięki specjalnym metodom szatkowania oraz dodatkowi smażonej cebuli i smażonego czosnku, przyprawa ta zyskuje jeszcze bardziej wyrazistego smaku i aromatu. To prawdziwa bomba smakowa!
Przepis na Yudofu (Tofu na gorąco)
1. Przygotuj: 1 opakowanie tofu (400g), płat Kombu (o wymiarach 5cm x 5cm), sake , sól (niecała łyżeczka), sos sojowy (60 ml), mirin, płatki bonito (katsuobushi), imbir, zielona cebulka (zielona część), Momoya pikantny olej sazmowy z chili.
2. Przygotuj bulion Dashi - delikatnie przetrzyj Kombu wilgotną ściereczką i włóż do 400 ml wody na 2 godziny (bez gotowania)
3. W międzyczasie przygotuj sos - do rondelka wlej 60ml sosu sojowego, 1 łyżkę Sake oraz 1 łyżeczkę Mirin (słodkiego wina go gotowania). Doprowadź do lekkiego zagotowania a następnie dodaj 5g Katsuobushi i gotuj na małym ogniu przez następne 2 minuty. Po tym czasie odcedź sos przez drobne sitko.
4. Do wody w której moczy się Kombu dodaj 1 łyżkę sake i ćwierć łyżeczki soli. Następnie tofu pokrojone na kawałki większego kęsa włóż do bulionu i gotuj na małym ogniu aż tofu będzie całkowicie ciepłe (15 minut powinno wystarczyć).
5. Gdy tofu będzie już wystarczająco ciepłe wyjmij je na talerz, a każdy kawałek polej przygotowanym wcześniej sosem sojowym oraz łyżeczką Momoya olej sezamowy z chili i udekoruj zieloną cebulką - Gotowe!
Kraj pochodzenia: Japonia.
Oryginalny Japoński produkt.
--------------------------------------------------
Skład: olej rzepakowy, papryczka chili, mielony SEZAM, smażona cebula, smażony czosnek, bulion z kurczaka, cukier, sól, cebula w proszku, papryka, przyprawa (aminokwasy), przeciwutleniacz (witamina E).