Mochigome ryż kleisty do mochi z prefektury Niigata - 1kg

Mochigome ryż kleisty do mochi z prefektury Niigata - 1kg | JaponiaCentralna.pl
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 47,90 zł

Cena regularna: 59,90 zł

47.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Prefektura Niigata słynie z uprawy wysokiej jakości ryżu. To region wyspy Honsiu posiadający największą powierzchnię uprawną ryżu spośród japońskich prefektur, a corocznie najobfitsze plony ryżu w całej Japonii. Jednym z wielu rozmaitych gatunków białego, krótko-ziarnistego ryżu uprawianego na terenie Niigaty jest Mochigome, znany czasami pod nazwami ryż słodki lub kleisty.

Choć gatunków japońskiego ryżu jest niezliczona ilość, można je podzielić na dwie kategorie: uruchimai, czyli zwykły ryż spożywany na co dzień przez Japończyków (do tego rodzaju zalicza się m.in. Koshihikari) oraz tzw. "ryż kleisty" mochigome. Koshihikari i pozostałe gatunki uruchimai także posiadają charakterystyczną dla japońskiego ryżu lepkość, jednakże w porównaniu do mochigome, ich kleistość można określić mianem umiarkowanej. Mochigome charakteryzuje się bardzo drobnymi, niemalże kulistymi, matowymi ziarenkami, które po ugotowaniu nabierają mocno kleistej, przyjemnie ciągnącej się konsystencji.

Mochigome to niezastąpiony ryż do przygotowywania tradycyjnych słodyczy wagashi takich, jak słodkie kuleczki mochi lub ohagi (botamochi), wypiekania własnych krakersów ryżowych senbei, a także do dań wytrawnych typu sekihan (ryż kleisty z czerwoną fasolą azuki), czy japońskiego risotto okowa.

Opakowanie zawiera 1kg białego ryżu Mochigome z prefektury Niigata w Japonii.

Sposób przygotowania: w celu ugotowania ryżu bez użycia ryżowaru polecamy zajrzeć do naszego artykułu z instrukcją gotowania w garnku: https://japoniacentralna.pl/pl/blog/Jak-ugotowac-japonski-ryz-w-garnku/8

Ponieważ ryż mochigome jeszcze lepiej wchłania wodę niż Koshihikari, proporcję ryżu do wody najlepiej zachować w stosunku od 1:1.1 do 1:1.2, a także namaczać go od 15 do 30 minut. Są to jednak niemalże identyczne wytyczne jak w przypadku Koshihikari, dlatego trzymanie się powyżej udostępnionej instrukcji w zupełności wystarczy.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 515 070 554
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl